Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna

Jedyna
Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna
w Szydłowcu

Szkoły ponadpodstawowe

Publiczna Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia

Publiczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca
do Pracy

OFERTA KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Uczniowie i rodzice zapoznajcie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego2021/2022

Drodzy uczniowie i absolwenci Naszej Szkoły.

Dziękujemy za wspaniałą współpracę w minionym roku szkolnym, byliście cudowni. Gratulujemy osiągnięcia kolejnego sukcesu i ukończenia szkoły oraz otrzymania promocji do następnej klasy.

Wszystkim życzymy powodzenia oraz udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

« z 2 »

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
UCZNIÓW ORAZ RODZICÓW
NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

24 czerwca 2022r.
godzina 10:00

Bezpieczne wakacje

Na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia z uczniami na temat nadchodzących bezpiecznych wakacji. Nauczyciele oraz wychowawcy mogli podsunąć swoim wychowankom pomysły oraz recepty aby czas wakacji był radosny i bezpieczny. Koniec roku szkolnego to okazja na rozmowy z uczniami na temat „Jak bezpiecznie korzystać z wakacji?”

Uczniowie Naszej Szkoły kolejny raz w Programie POZNAJ POLSKĘ

http://szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/201265/uczniowie_szkol_prowadzonych_przez_powiat_szydlowiecki_beda_pozn

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. “Poznaj Polskę” nasza szkoła pozyskała fundusze dla uczniów klas branżowych, aby jeszcze bardziej umożliwić im poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.  W związku z tym w dniach 16,17,18 maja 2022 roku młodzież uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Zakopanego zorganizowaną przez nauczycieli-wychowawców klas branżowych. W pierwszym dniu wycieczki  uczniowie, pod czujnym okiem opiekunów zwiedzili Kopiec Kościuszki, skąd mogli podziwiać piękną panoramę Krakowa oraz Muzeum Figur Woskowych .  W drugim dniu wycieczki uczniowie wjechali wyciągiem krzesełkowym na Polanę Szymoszkową . Spacerując grzbietem Gubałówki podziwiali koronę Tatr. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, które prezentuje podstawowe informacje o życiu i twórczości kompozytora, ukazuje jego kontakty z Zakopanem i folklorem Podhala, gromadzi zachowane po nim rzeczy osobiste, zawiera także rekonstrukcję gabinetu polskiego kompozytora. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Ze względu na wymianę ekspozycji i przygotowań do nocy muzealnej musieliśmy zmienić plany i zwiedziliśmy Filię Muzeum Tatrzańskiego Willę Koliba. Muzeum Stylu Zakopiańskiego- pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. Wnętrze budynku jest stylowo wyposażone w meble i sprzęty, a także specjalnie zaprojektowane piece kaflowe, karnisze, zasłony, a nawet drobne przedmioty kowalskie, jak klamki i wkładki zamków. W trzecim dniu wycieczki w drodze powrotnej głównym punktem był Wawel oraz Rynek Główny w Krakowie. Na Wawelu młodzież zwiedziła Zamek Królewski oraz Katedrę Wawelską. Na Rynku Głównym uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe a w nim Galerię Sztuki Polskiej XIX w oraz Bazylikę Mariacką . Pogoda była piękna, uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

« z 2 »

III Wiosenne Potyczki w CKZiU zakończone sukcesem!!!

26 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu odbyły się III Wiosenne Potyczki, a tym samym Dzień Otwarty Szkoły.

Efektem naszej akcji było zdobycie przez uczniów wiedzy ekologicznej i umiejętności sportowych podczas tego turnieju, a także zapoznanie przybyłych gości z ofertą naszej placówki.

Konkursy „Zdrowo-sportowo” odbywały się zgodnie z zasadą rywalizacji fair-play i promowały zdrowy styl życia. Następnie uczniowie wykazali się wiedzą w konkursach ekologicznych m. in. rymowali o segregacji odpadów, przyrządzali zdrowe sałatki, tworzyli mini ogrody i projektowali makiety. Wszystkie konkursy odbywały się w nowo wyremontowanych salach i pracowniach.

Wszyscy uczestnicy szkolnego turnieju otrzymali nagrody i dobrze się bawili.

Dziękujemy sponsorom i sympatykom naszej placówki za hojność i wsparcie finansowe naszych działań.

Pragniemy również serdecznie podziękować gościom: dzieciom, rodzicom i opiekunom przybyłym na Dzień Otwarty Szkoły.

Zapraszamy uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych do jedynej w powiecie szydłowieckim placówki oferującej kształcenie w:

Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej,

Publicznej Branżowej Szkole Specjalnej I stopnia,

Publicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Z pełną ofertą kształcenia można zapoznać się w siedzibie placówki

ul. T. Kościuszki 39 tel./fax. (48) 617 13 11

na stronie internetowej: www.ckziu-szydlowiec.edu.pl na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/CKZiU.Szydlowiec/about/?ref=page_internal

i Nasz Szydłowiec oraz w Wydziale Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Dyrektor Sławomir Drabik składa serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie III Wiosennych Potyczek oraz Dnia Otwartego Szkoły.

« z 2 »

Zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły

OFERTA KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Uczniowie szkół podstawowych!

Zapoznajcie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji informującej o funkcjonowaniu naszych szkół:
Publicznej Szkoły Podstawowej (klasy I-VIII),
Publicznej Branżowej  Szkoły  I stopnia,
Publicznej Szkoły  Przysposabiającej do Pracy

Będziemy wdzięczni za poświęcenie chwili czasu

Prezentacja o naszej szkole

Wnioski o przyjęcie do szkoły należy złożyć składać od 16 maja 2022r. Szczegółowy  harmonogram oraz wnioski do pobrania  znajdują się w zakładce Rekrutacja 2022/2023 (tutaj możecie pobrać wnioski o przyjęcie do szkoły)