Home » Aktualności » 104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Marzenia Polaków o wolności spełniły się wraz z zakończeniem I wojny światowej. Polska, po 123 latach zniewolenia, odzyskała niepodległość i rozpoczęła proces odbudowy swojej państwowości.

Dziś przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W  Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości związane z ustanowionym w 1937 roku Narodowym Świętem Niepodległości. Akademia była przygotowana przez panią: Izabelę Koniarczyk i wychowawców klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu narodowego i pasowania uczniów klas I którzy zostali przyjęci do grona naszej społeczności. Udział w akademii wzięli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Po akademii uczniowie mieli przygotowany poczęstunek przygotowany przez uczniów na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pani Agnieszki Sasal, Justyny Nikodym i Emilii Karpety Kubat.