Home » Aktualności » 11 listopada

11 listopada

W dniu 10 listopada w  Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia była przygotowana przez panią: Izabelę Koniarczyk i wychowawców klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu narodowego i pasowania uczniów klas I którzy zostali przyjęci do grona naszej społeczności. Udział w akademii wzięli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Uczniowie   recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Po akademii uczniowie mieli przygotowany poczęstunek przygotowany przez uczniów na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pani Agnieszki Sasal.