Home » 2014

Yearly Archives: 2014

WIGILJA 2014

19 grudnia uczniowie wraz z dyrektorem, nauczycielami oraz pracownikami szkoły łamali się opłatkiem składając wzajemnie życzenia Bożonarodzeniowe.

Życząc Wszystkim gościom odwiedzającym naszą stronę
wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze,
samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym 2015 Roku
oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej…

IMG_0141 (2)

Jasełka 2014

18 grudnia uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Anny Wiśniewskiej, Doroty Herki oraz Anny Surdy Słyk  wystawili jasełka. W pięknej scenerii oraz klimacie kolęd wspólnie śpiewanych  wystąpiły  postacie biblijne: pastuszkowie, tańczące anioły, trzej królowie, diabły oraz Święta Rodzina z Dzieciątkiem w Szopce Betlejemskiej.

Przedstawienie uświetnili Pan Starosta Włodzimierz Górlicki, nowo wybrany Burmistrz Artur Ludew, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Joanna Strzelecka, Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Elżbieta Szymańska, kierownik WTZ Łukasz Rejek, radni szydłowieccy, ksiądz Andrzej Kania oraz wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Na koniec zaproszeni goście zostali obdarowani aniołkami wykonanymi własnoręcznie przez naszą młodzież.

Prelekcja „CZAD”

12 grudnia w placówce CKZiU odbyło się szkolenie na temat uniknięcia zatrucia tlenkiem węgla „CZADEM” . Pan dyrektor Sławomir Drabik zaprosił Szydłowieckich strażaków na prelekcje o profilaktyce uniknięcia zatrucia się czadem.

Mikołajki 2014

5 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj, młodzież była grzeczna i została obdarowana prezentami. Mikołaj obiecał uczniom, że odwiedzi ich za rok.

Andrzejki 2014

27 listopada nasi uczniowie mieli wieczór wróżb andrzejkowych zakończonych dyskoteką.  Zabawa była udana- zapraszamy do galerii.

Ewakuacja w CKZiU

26 listopada w  ramach profilaktyki przeciwpożarowej w uzgodnieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną z Szydłowca przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników z budynku Centrum. Ewakuowano 163 osoby: uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji CKZiU.  Jednostka straży pożarnej skontrolowała pomieszczenia  i ugasiła domniemane źródło pożaru oraz ewakuowała domniemanych poszkodowanych. Po odwołaniu alarmu przez  dyrektora Sławomira Drabika młodzież i pracownicy wrócili bezpiecznie do szkoły. Celem ewakuacji było przeszkolenie młodzieży i pracowników placówki jak zachować się w sytuacjach kryzysowych wymagających prawdziwej i natychmiastowej  reakcji. Dyrektor szkoły składa podziękowania dla OSP w Szydłowcu za efektywne przeprowadzenie ćwiczeń.

WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA

5 listopada w naszej szkole gościły SZYDŁOWIECKIE PASJONATKI  Joanna Mikołajczuk i  Krystyna Skórkiewicz. Panie w formie warsztatów pokazały naszym uczniom jak zrobić coś z niczego. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wykorzystaniem recyklingu do różnego rodzaju ozdób.  Pan dyrektor Sławomir Drabik zaprosił panie na kolejne warsztaty  z rękodzieła, organizatorem spotkania była Anna Adamczyk.

Uczniowie na meczu Vive Tauron Kielce

Łukasz Gnat nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole pozyskał bilety oraz był organizatorem wyjazdu na mecz piłki ręcznej drużyn Vive Tauron Kielce z SPR Chrobry Głogów do Kielc. O godz. 18:30 rozpoczął się najbardziej oczekiwany punkt wycieczki – mecz. Gorący doping, wesoła atmosfera, oklaski, podskoki, zabawa – tak w skrócie można opisać to, co działo się na trybunach podczas meczu. Fantastyczna obrona bramkarza gospodarzy i wspaniała dyspozycja kieleckich skrzydłowych zaowocowała wygraną 39:23.
W przerwie meczu odbył się konkurs, w którym wziął udział uczeń naszej szkoły Kuba i zdobył nagrodę za celne rzuty piłką do bramki otrzymał upominki od drużyny Vive Tauron Kielce.

96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy   96 rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą, przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie Beata Winiarska, Daniel Klusek oraz Katarzyna Głogowska  wraz z nauczycielami Krystyną Majewską i Izabelą Koniarczyk. Delegacja szkoły po mszy odprawionej w szydłowieckiej farze udała się na skwer im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w celu  złożenia wiązanki.

13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez nauczycieli: Izabelę Koniarczyk i Krystynę Majewską. Młodzież z naszych szkół wystąpiła z przygotowanym montażem słowno-muzycznym. Akcentem kończącym akademię było rozdanie kotylionów przygotowanych przez Agnieszkę Sasal wraz z uczniami.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

6 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Wielkiej Gali Integracji pod hasłem „20 lat minęło”  w warszawskiej Hali Arena Ursynów.

Dzięki sponsorom uczniowie miło spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik oglądając wystawy, pokazy oraz brali udział w różnego rodzaju doświadczeniach i eksperymentach.

WIELKA GALA INTEGRACJI

Uczniowie naszej szkoły wraz z 2 tysiącami gości z całej Polski mieli okazję świętować obchody 20-lecia Integracji, którą poprowadzili Piotr Pawłowski, dziennikarze Beata Tadla i Maciej Orłoś oraz artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska. Galę  uświetnił Prezydent RP Bronisław Komorowski. Jako pierwsze z gwiazd wystąpiły Monika Kuszyńska i Dorota Osińska. Plejadę gwiazd zamknął występ zespołu Enej porywając do tańca pod sceną naszą młodzież.