Home » 2014 » październik

Monthly Archives: październik 2014

Praktyki zagraniczne szansą na sukces zawodowy

10 uczniów klasy III zasadniczej stolarz otrzymało dokumenty Europass Mobilność oraz certyfikaty potwierdzające odbytą za granicą 3-tygodniową praktykę zawodową w centrum szkoleniowym Norpro Training Ltd. Dzięki zagranicznym praktykom, młodzież zdobyła większe umiejętności zawodowe oraz kompetencje osobiste, społeczne i językowe. Na uroczystym wręczeniu certyfikatów, zorganizowanym przez koordynatora projektu, pana Piotra Binkiewicza, obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego i wiceprezes zarządu Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości pani Beata Napierała.

logo plymouth
Informacji takiej będzie towarzyszyć klauzura stwierdzająca, że wyłączna odpowiedzialność publikacji ponosi wydawca oraz, że KE nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

Kolejna grupa spawaczy zdobyła uprawnienia w CKZiU

W dniach od 31 lipca 2014 do 5 października odbywało się szkolenie spawaczy ramach projektu „Twoją szansą szkolenia zawodowe” , którego twórcą była Podkarpacka Agencja Konsultingowo Doradcza z siedzibą w Jaśle. Projekt realizowany był w ramach POKL – Priorytet VIII „Regionalne Kadry Gospodarki” Działanie 8.1- „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw”.

W szkoleniu uczestniczyło 15 spawaczy, „Spawanie metodą TIG”- 6 osób i „Spawanie metodą MIG” – 9 osób. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności oraz uzyskanie przez uczestników odpowiednich uprawnień w zakresie wybranych metod spawania.  Wszyscy uczestnicy zdali egzamin w w/w metodach uzyskując kwalifikacje potwierdzone  otrzymaniem certyfikatów i książeczek spawacza wydanych przez  Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Dyrekcja CKZiU  serdecznie dziękuje twórcom i uczestnikom projektu za udaną owocną współpracę.