Home » 2015 » listopad

Monthly Archives: listopad 2015

Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada jak co roku w Naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. jedną z głównych atrakcji wieczoru były wróżby andrzejkowe w wykonaniu wróżek. Były przepowiednie, wróżono z kubeczków, losowano z serduszek imiona sympatii.  Główną atrakcją wieczoru była dyskoteka, na którą młodzież sama przygotowała sobie muzykę.

Konkurs recytatorski

25 listopada o godzinie 13:30 w szydłowieckim Gimnazjum Specjalnym odbył się po raz pierwszy Szkolny Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy. Wzięli w nim udział nie tylko gimnazjaliści ale również uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Inicjatorem przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego p. Kinga Janicka, która przygotowywała uczestników do wystąpienia przed komisją i publicznością, twierdząc że nauka poprzez literaturę, kształtuje osobowość młodego człowieka.
W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się polszczyzną młodzież często zapomina o pięknie ojczystego języka.

Laureatami konkursu byli:

I miejsce  Jakub Marszałek z II klasy Publicznego Gimnazjum,

II miejsce Katarzyna Głogowska z II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej,

III miejsce  Dominika Salamaga z II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Jury stwierdziło, iż laureaci, wyróżnili się z  spośród pozostałych walorami scenicznego głosu oraz wrażliwością poetycką, za co zostali nagrodzeni.

Wielka Gala Integracji

Po raz drugi młodzież Naszej szkoły uczestniczyła 19 listopada w  Wielkiej Gali Integracji w Warszawie. Uroczystość organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyła się w Centrum Konferencyjnym Expo XXI.

Jest to największe święto polskiego środowiska osób z niepełnosprawnością, na którym gromadzą się wszystkie osoby, które z pasją i zaangażowaniem zmieniają nasze środowisko na bardziej dostępne i przyjazne.  Uroczystość odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Tegoroczną galę, której motywem przewodnim było hasło „Droga na szczyt”, prowadzili: Piotr Pawłowski,
Magdalena Różczka oraz Artur Andrus.

Młodzież  naszej szkoły po raz drugi przeżywała sukcesy ludzi z niepełnosprawnościami, będących dowodem na to, że warto realizować swoje marzenia. Tym bardziej, że gościem specjalnym była Viktoria Modesta, brytyjska modelka, pierwsza bioniczna artystka, która udowodniła, że niepełnosprawność nie musi przeszkadzać w osiąganiu sukcesu.

Takim człowiekiem okazał się również Kamil Czeszel – piosenkarz z niepełnosprawnością ruchową, znany z występów na Przystanku Woodstock 2015 i w programie „Mam Talent”. Zachwycił publiczność wykonaniem „Jednego serca” Czesława Niemena i przebojem zespołu Dżem „Sen o Victorii”.

Młodzież była zachwycona występem  zespołu  „Optymista”, który  poderwał wszystkich  do tańca na scenie .

Wielką Galę Integracji zamknął wstęp zespołu Sound’n’Grace.  Dyrektor szkoły dokona wszelkich starań, aby Nasza młodzież mogła uczestniczyć po raz kolejny już  w przyszłym roku w  Wielkiej  Gali Integracji.

Apel zjednoczenioa się z Francją

16 listopada po tragicznych atakach w Paryżu młodzież wraz z nauczycielami  Naszej szkoły oddała  hołd na znak solidarności  z ofiarami zamachu w Paryżu minutą ciszy