Home » 2015 » grudzień

Monthly Archives: grudzień 2015

Szkolne wigilie 2015

Czas Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to okres niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia.

Uczniowie naszej Placówki to jedna wielka rodzina, więc nie dziwi fakt, że jak co roku, usiedliśmy razem do szkolnego, wigilijnego stołu. Spotkanie to miało miejsce 22 grudnia, wtedy to dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy przygotowane przez rodziców uczniów i nauczycieli potrawy, śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń na nadchodzący Nowy Rok.

Jasełka 2015

Jasełka Bożonarodzeniowe to szczególna uroczystość w Naszej szkole. Jest ona inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W tym roku szkolnym przygotowała je młodzież pod kierunkiem Anny Wiśniewskiej i Doroty Herki. W cieniu choinki pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat – anioły, diabły, posterze, królowie i Święta Rodzina z Dzieciątkiem w Szopce Betlejemskiej.

Przedstawienie uświetnili – ksiądz dziekan Adam Radzimirski, pan Starosta Włodzimierz Górlicki, przewodnicząca Rady Powiatu pani Anita Gołosz oraz  Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu pani Joanna Strzelecka.

Kiermasz bożonarodzeniowy 2015

W ostatnim przedświątecznym tygodniu odbył się na Rynku Wielkim w Szydłowcu kiermasz bożonarodzeniowy. Aby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć na nim również rękodzieł naszych uczniów, którzy przez około 2 tygodnie na zajęciach z plastyki, techniki i cukiernictwa robili bombki, choinki, stroiki, piekli i dekorowali pierniki.

Bogata galeria zdjęć mówi sama za siebie!

Boże Narodzenie 2015

A gdy zabłyśnie gwiazda
w błękitnej dalekości.
Będziemy z sobą dzielić
Opłatek – chleb Miłości.

A łamiąc okruch biały,
wśród nocy świętej ciszy,
Niechaj się serca nasze
Jak dzwony rozkołyszą…”

Halina Golczowa

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku
życzą
Dyrektor Sławomir Drabik,
Grono Pedagogiczne,
Uczniowie oraz Pracownicy  Administracji i Obsługi

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH WYROBAMI ŚWIĄTECZNYMI WYKONANYMI PRZEZ NASZYCH  UCZNIÓW SZKÓŁ SPECJALNYCH
NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ  20 grudnia br. NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM  ŚW. ZYGMUNTA

Wycieczka do kina

8 grudnia młodzież Naszej Szkoły z okazji mikołajek miała zorganizowany wyjazd do kina na film pt. ” Listy do M2″. Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem trafionym w dziesiątkę.

Warsztaty z rękodzieła

Po raz drugi w Naszej szkole odbyły się warsztaty z rękodzieła. Szydłowieckie Pasjonatki tym razem zaangażowały uczniów w wykonanie gwiazdy. Młodzież bardzo uważnie wykonywała polecenia Pań, które całym swoim sercem przekazały swoją wiedzę. Efektem końcowym były przepiękne gwiazdy, która na pewno udekorują domowe choinki i wprowadzą świąteczny nastrój .

Bardzo dziękujemy Panią pasjonatką za cenne rady, które przydadzą nam się w przyszłości i zapraszamy na kolejne warsztaty.