Home » 2016

Yearly Archives: 2016

Szkolna wigilia 2016

Czas Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to okres niezwykły.

Uczniowie naszej Placówki tradycyjnie jak co roku usiedli razem do szkolnego, wigilijnego stołu. Spotkanie to miało miejsce 22 grudnia, wtedy to dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy przygotowane przez rodziców uczniów i nauczycieli potrawy, śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń na nadchodzący Nowy Rok.

Uczniowie wraz z dyrektorem, nauczycielami oraz pracownikami szkoły
składają wzajemnie życzenia Bożonarodzeniowe

Życząc Wszystkim gościom odwiedzającym naszą stronę
wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze,
samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym 2017 Roku
oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej

Jasełka 2016

W dniu 21.12.2016r. w Naszej Szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Jest to szczególna uroczystość, która dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W tym roku szkolnym przygotowała je młodzież pod kierunkiem Anny Wiśniewskiej i Doroty Herki.

W cieniu choinki pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat – anioły, diabły, posterze, królowie i Święta Rodzina z Dzieciątkiem w Szopce Betlejemskiej.

Przedstawienie uświetnili – ksiądz wikary Andrzej Kania, pan Starosta Włodzimierz Górlicki, przewodnicząca Rady Powiatu pani Anita Gołosz ,  Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu pani Joanna Strzelecka oraz przedstawiciele Rady Powiatu i Gminy.

Kiermasz Boże Narodzenie 2017

W ostatnim przedświątecznym tygodniu odbył się już kolejny  kiermasz bożonarodzeniowy, w którym uczestniczyła Nasza Szkoła. Aby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć na nim również rękodzieł naszych uczniów, którzy  na zajęciach z plastyki, techniki i cukiernictwa robili bombki, choinki, stroiki, piekli
i dekorowali pierniki.

Bogata galeria zdjęć mówi sama za siebie!

Turniej mikołajkowy

Mikołajki

6 grudnia Naszą Szkołę odwiedził Św. Mikołaj, młodzież była grzeczna i została obdarowana prezentami i zaproszona do kina  na film pt. ” Fantastyczne zwierzaki i jak je znaleźć″. Ponadto  Mikołaj obiecał uczniom, że odwiedzi ich za rok.

EWAKUACJA

29 listopada w  ramach profilaktyki przeciwpożarowej w uzgodnieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną z Szydłowca przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników z budynku Centrum. Ewakuowano 152 osoby: uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji CKZiU. Młodzież z klasy I ZSZ pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa przygotowała scenkę przedstawiającą zasłabnięcie ucznia.  Jednostka straży pożarnej skontrolowała pomieszczenia  i ugasiła domniemane źródło pożaru oraz ewakuowała domniemanych poszkodowanych. Po odwołaniu alarmu przez  dyrektora Sławomira Drabika młodzież i pracownicy wrócili bezpiecznie do szkoły. Celem ewakuacji było przeszkolenie młodzieży i pracowników placówki jak zachować się w sytuacjach kryzysowych wymagających prawdziwej i natychmiastowej  reakcji. Dyrektor szkoły składa podziękowania dla OSP w Szydłowcu za efektywne przeprowadzenie ćwiczeń.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

25 listopada jak co roku w Naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Główną atrakcją  były wróżby andrzejkowe w wykonaniu wróżek. Były przepowiednie, wróżono z kubeczków, losowano z serduszek imiona sympatii.  Główną atrakcją wieczoru była dyskoteka, na którą młodzież sama przygotowała sobie muzykę.

98 Rocznica Odzyskania Niepodległości

1o listopada pani Izabela Koniarczyk i Małgorzata Tomczyk przygotowały młodzież Naszej Szkoły do akademii z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

11 listopada uczniowie wraz z nauczycielami szkoły  wzięli udział w  uroczystościach za poległych w obronie ojczyzny z wdzięczności za możliwość życia w WOLNEJ POLSCE ku czci pamięci delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października br. nasi uczniowie pod kierunkiem Pani A. Dąbrowy i D. Staweckiej przygotowali koncert życzeń dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali utwory znanych wokalistów oraz specjalne życzenia za trud, poświęcenie, za uśmiech… DZIĘKUJEMY! To słowa, które zadedykowali wychowankowie swoim nauczycielom w dniu ich święta. Na zakończenie wszyscy pracownicy otrzymali słodki upominek.

„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić…”
słowa  J.  Menandera, 7 października br. przywitały gości na uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Naszej Szkole.

W ceremonii ślubowania uczestniczyli goście:  Elżbieta Szymańska Dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, Pani Anita Gołosz Przewodnicząca Rady Powiatu, Pani Jadwiga Kopycka,  Szanowni Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz Nasi Uczniowie.

W miłej, serdecznej atmosferze uczniowie z klas starszych pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych Pani Doroty Herki, Izabeli Koniarczyk, Krystyny Majewskiej,
Edyty Parszewskiej Biber przygotowali program artystyczny oraz poczęstunek.

Dyrektor Sławomir Drabik przywitał gości  i  skierował słowa do uczniów. Młodzież klas pierwszych wygłosiła słowa  przysięgi, zobowiązująca do godnego reprezentowania szkoły.