Home » 2016 » styczeń

Monthly Archives: styczeń 2016

153 Rocznica Powstania Styczniowego

Delegacja szkoły  wraz z opiekunami panią K. Majewską i I. Koniarczyk 22 stycznia br. uczestniczyła w obchodach 153 rocznicy Powstania Styczniowego. Po mszy św. została złożona wiązanka pod tablicą ks. Aleksandra Malanowicza.

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego w naszym mieście po raz drugi powędrował Orszak Trzech Króli.

Organizatorem  był ksiądz Andrzej Kania z parafii Św. Zygmunta oraz wiele osób – w tym uczniowie z naszej szkoły. Uczniowie z klas stolarskich pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu byli budowniczymi szopki, wyprodukowali także kilkadziesiąt mieczy, drewnianych tarcz i dzid, natomiast pierniki były dziełem naszych cukierników ze szkół specjalnych.

Do drugiego historycznego Orszaku  Trzech Króli przyłączyły się tłumy ludzi a także młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami maszerowali w i w grupie rzemiosła.