Home » 2016 » marzec

Monthly Archives: marzec 2016

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

,, Przyroda bez człowieka  może żyć ale człowiek bez przyrody ZGINIE’’

Takie hasło towarzyszyło nam podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Ten dzień obchodziliśmy ekologicznie. Wszyscy uczniowie  wzięli  udział w szkolnym konkursie na ,,EKOLOGICZNĄ MARZANNĘ’’. Poszczególne klasy  konkurowały w pomysłach na stworzenie oryginalnej  MARZANNY z materiałów ekologicznych. Uczniowie startowali  także w konkursach wiedzy przyrodniczo – ekologicznej. Na zakończenie  zwycięscy konkursów otrzymali nagrody a pozostali uczniowie zostali obdarowani słodyczami. Za przeprowadzenie PIERWSZEGO DNIA WIOSNY była odpowiedzialna pani Ewa Kuzimińska  oraz  wychowawcy klas .

KIERMASZ WIELKANOCNY

W Niedzielę Palmową Nasza szkoła wzięła udział  w czternastym Kiermaszu Wielkanocnym. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Urząd Miejski w Szydłowcu. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie wykonywała rękodzieła świąteczne, które miały bardzo duże zainteresowanie. Chętnych do zrobienia świątecznych zakupów  na naszym stoisku nie brakowało. Zainteresowani mogli zaopatrzyć się w wielkanocne upominki, pamiątki, smaczne jedzenie oraz piękne wielkanocne palmy. Uczniowie pod kierunkiem pani A. Dąbrowy przygotowali palmę do konkursu  na Najładniejszą Palmę Wielkanocną w kategorii Palma Tradycyjna i dostaliśmy wyróżnienie.

Palmy poświęcił ksiądz , biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej Piotr Turzyński. Wśród goszczących tu włodarzy byli m.in. europoseł Zbigniew Kuźmiuk oraz Zbigniew Gołąbek, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Wszystkim tym, którzy wsparli Naszą Szkołę  serdecznie dziękujemy.

Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wielkanoc w Powiecie Szydłowieckim 2016”.  Dnia 8 marca odbyło się rozdanie nagród, a wśród laureatów nie zabrakło naszej młodzieży. Wyróżnienia otrzymali: Sebastian Michalik z klasy I gimnazjum, Patryk Białas  z klasy II gimnazjum. Opiekunem wyróżnionych uczniów była pani Teresa Mrozowska. Dyplomy wręczył  pana starosta  Włodzimierz Górlicki.

DZIEŃ KOBIET

7 marca w Naszej Szkole młodzież męska pod kierunkiem  pań: I. Koniarczyk, K. Majewskiej i M. Tomczyk przygotowała  akademię połączoną z występem tanecznym przez naszych chłopaków. Po występie nie mogło zabraknąć kwiatów  i kartek z życzeniami wykonanych własnoręcznie przez chłopców , które wręczyli wszystkim Naszym Kochanym  Kobietkom marcowego święta.

Obchody Żołnierzy Wyklętych

1 marca delegacja szkoły wzięła udział w uroczystości Żołnierzy Wyklętych. Młodzież pod kierunkiem pani I. Koniarczyk i K. Majewskiej złożyła kwiaty pod nowo poświęconym pomnikiem w Parku Niepodległości ku czci osób walczących za Polskę.