Home » 2016 » kwiecień

Monthly Archives: kwiecień 2016

SZKOLENIE DLA CUKIERNIKÓW

Uczniowie Naszej szkoły w zawodzie cukiernik wspólnie z uczniami w zawodzie technik żywienia  z ZS im. KOP w Szydłowcu mieli zorganizowane, przez nauczycieli: Annę Adamczyk, Dorotę Herkę, Annę Kamińską i Martę Bińkowską szkolenie na temat produkcji lodów prowadzone przez mistrza włoskiej firmy Aromitalia.

Uczniowie pod okiem profesjonalisty wyrabiali lody mleczne, sorbety, desery lodowe, torty lodowe,praliny. Produkcja lodów odbywała się na bazie produktów naturalnych z dodatkiem owoców. Na koniec wszyscy próbowali i  smakowali swoich wyrobów.

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców oraz osoby zainteresowane ofertą naszej placówki

na

DZIEŃ  OTWARTY SZKÓŁ  SPECJALNYCH

6 maja 2016r

od godz. 1000 – 1500

adres:   ul. Kościuszki 39

26-500 Szydłowiec,

tel./fax.: 48 617 13 11

E-mail: biuro@ckziu-szydlowiec.edu.pl

Gwarantujemy przywiezienie i odwiezienie

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

,,Każdy człowiek zyska na ochronie środowiska ‘’

Uczniowie naszej szkoły i opiekunowie podejmując działania na rzecz ochrony środowiska wzięli udział w akcji ;; RAZEM ZADBAJMY O NASZ LAS’’ pod patronatem MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ w  Szydłowcu , polegającej na uprzątnięciu Uroczyska Korzonek. Uczniowie zostali wyposażeni:  w worki, rękawice  oraz mapę terenu porządkowania .Każdą grupę prowadzili przewodnicy – pracownicy Nadleśnictwa Skarżysko- Kamienna , którzy  służyli cenną radą. Zakończeniem akcji  było wspólne ognisko oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Koordynatorem obchodów MDZ była pani Ewa Kuzimińska.

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

11 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z innymi szkołami szydłowieckimi wspólnie z władzami miasta uczcili 76 rocznicę  Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 6 Katastrofy Smoleńskiej  Hołd bestialsko zamordowanym oddano w Parku Niepodległości, zgromadzonych przy POMNIKU KATYŃSKIM.  Następnie, uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Na zakończenie obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Burmistrz Szydłowca Artur Ludew podziękował wszystkim za udział w uroczystości i piękne dowody patriotyzmu, podkreślając jak ważne jest ocalenie od zapomnienia tych tragicznych kart polskiej historii.

WYCIECZKA DO PIEKARNI w RZUCOWIE

8 kwietnia pani Dorota Herka i Anna Adamczyk zorganizowały wyjazd do piekarni w Rzucowie dla uczennic uczestniczących w projekcie Mazowsze Stypendia dla Uczniów Szkół Zawodowych.

Celem wycieczki było zwiedzanie piekarni wyposażonej w nowoczesne urządzenia według standardów Unii Europejskiej. Wycieczka była nowym zdobytym doświadczeniem oraz obserwacją jak funkcjonuje piekarnia.