Home » 2016 » maj

Monthly Archives: maj 2016

SZKOLENIE „KWIATY CUKROWE – LILIE”

18 maja stypendystki Naszej Szkoły: Katarzyna Głogowska, Dominika Salamaga, Anna Kliszewska, Karolina Kumoch, Katarzyna Madej wraz z koordynatorami Dorotą Herka i Anną Adamczyk w ramach projektu – Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych, wzięły udział w szkoleniu na temat Kwiaty cukrowe- lilie. Szkolenie  odbyło się w Warszawie w Akademii tortownia.pl. Uczennice wykonywały kwiat lilii, poznawały zasady dekorowania tortów z masy lukrowej.

Pod okiem mistrza Tadeusza Braneckiego ukończyły szkolenie i otrzymały dyplom.

DZIEŃ OTWARTY SZKÓŁ SPECJALNYCH

6 maja w naszej szkole miał miejsce Dzień Otwarty. Głównym celem wydarzenia była promocja szkół specjalnych mieszczących się w Centrum oraz rekrutacja nowych uczniów na przyszły rok szkolny.

Gości przywitał Dyrektor placówki Sławomir Drabik, który szczegółowo opowiedział
o szydłowieckich szkołach specjalnych.

Dla kandydatów na uczniów i ich rodziców czekało w szkole wiele atrakcji. Nie zabrakło występów artystycznych. Uczennice Gimnazjum zaprezentowały układ taneczny, a laureat Szkolnego Konkursu wyrecytował fragment utworu poetyckiego. Ogromne zainteresowanie wzbudziła inscenizacja, która przeniosła widzów w czasy rycerskie –  humorystyczna historia  stanowiła tło dla prezentacji tarcz i mieczy, które powstały w pracowni stolarskiej CKZiU.

Podczas uroczystości wręczono Stypendia Rady Ministrów oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy je otrzymali. Nagrodzone zostały uczennice szkoły zawodowej: Dominika Salamaga, Katarzyna Głogowska, Karolina Kumoch, Katarzyna Madej oraz Anna Kliszewska.

Na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów – cukierników ze Szkoły Zawodowej.

Zarówno uczniowie jak ich rodzice z entuzjazmem przyjęli ofertę kształcenia szkół specjalnych.  Podczas Dnia Otwartego wielu kandydatów zadeklarowało chęć podjęcia nauki

w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu na rok szkolny 2016/2017.