Home » 2017 » styczeń

Monthly Archives: styczeń 2017

Lekcja wychowania fizycznego

Nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Gnat zorganizował uczniom klasy I i III gimnazjum zajęcia w siłowni MAXIM w Szydłowcu. Głównym celem lekcji było kształtowanie i poprawa sylwetki oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

154 Rocznica Powstania Styczniowego

W piątek, 20 stycznia w Szydłowcu rozpoczęły się centralne obchody 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego organizowane przez: Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek, Federacja Kapituła Wolność-Równość-Niepodległość Kontynuacji Tradycji Powstania Styczniowego 1863 roku oraz szydłowiecki oddział Związku Strzeleckiego Strzelec.

Delegacja szkoły z opiekunem panią Izabelą Koniarczykjuż kolejny raz uczciła pamięć. Uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 150-lecie wybuchu powstania. Potem udali się na mszę świętą do kościoła Świętego Zygmunta.

Wyjazd na lodowisko

19 stycznia młodzież  Naszej Szkoły miała wycieczkę na lodowisko zorganizowaną przez nauczyciela wychowania fizycznego Łukasza Gnata.

Warsztaty z decoupage

Po raz trzeci w Naszej szkole odbyły się warsztaty z rękodzieła. Nauczyciele szkoły: pani Anna Adamczyk, Edyta Parszewska Biber i Anna Dąbrowa pokazały  uczniom technikę decoupage. Młodzież bardzo chętnie wykonywała polecenia Pań, które całym swoim sercem przekazały swoją wiedzę. Efektem końcowym była skrzyneczka na bibeloty, która na pewno się przyda w domu.

Bardzo dziękujemy Panią pasjonatką za cenne rady, które przydadzą nam się w przyszłości i zapraszamy na kolejne warsztaty.

Orszak Trzech Króli 2017

6 stycznia 2017 obchodziliśmy w Naszym mieście  po raz trzeci  Święto Objawienia Pańskiego i powędrował Orszak Trzech Króli, do którego przyłączyli się tłumy ludzi a także młodzież i nauczyciele Naszej Szkoły.

Organizatorem  był ksiądz Andrzej Kania z parafii Św. Zygmunta oraz wiele osób – w tym uczniowie z naszej szkoły. Uczniowie z klas stolarskich pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu byli budowniczymi szopki, bramy anielskiej  wyprodukowali także miecze i  tarcze drewniane oraz dzidy.

Pierniki, które wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli bardzo smakowały  były dziełem naszych cukierników ze szkół specjalnych pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu.