Home » 2017 » maj

Monthly Archives: maj 2017

DZIEŃ OTWARTY SZKÓŁ SPECJALNYCH

25 maja w Naszej Szkole odbył się Dzień Otwarty. Głównym celem wydarzenia była promocja szkół specjalnych mieszczących się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz rekrutacja nowych uczniów na przyszły rok szkolny.

Gości przywitał Dyrektor placówki Sławomir Drabik, który przybliżył ofertę kształcenia specjalnego, a w szczególności nowo powstałą Szkołę Podstawową oraz Szkołę Branżową I stopnia.

Uczniowie szkoły pod opieką pani Doroty Herki przedstawili prezentację multimedialną na temat najważniejszych wydarzeń i uroczystości szkolnych.

Nie zabrakło występów artystycznych. Uczennice Gimnazjum zaprezentowały układ taneczny, były również wiersze i piosenki z okazji Dnia Matki .

Na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów – cukierników ze Szkoły Zawodowej.

Zarówno uczniowie jak ich rodzice z entuzjazmem przyjęli ofertę kształcenia szkół specjalnych.  Podczas Dnia Otwartego wielu kandydatów zadeklarowało chęć podjęcia nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu na rok szkolny 2017/2018.

SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2017

W dniu 23.05.2017r.  w Radomiu po raz trzeci odbyła się Spartakiada Korczakowska pod hasłem „Sportowy zawrót głowy”. Uczestnikami Spartakiady byli także uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

Organizatorem Spartakiady jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz Stowarzyszenie „Korczak i my”. Celem imprezy była integracja, ale też prezentacja możliwości sportowych uczniów, propagowanie aktywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu sportowym i kulturalnym, rozpowszechnianie idei sportu i szeroko pojętej rekreacji na terenie Radomia i całego Mazowsza.

Uczniowie brali udział w wielu dyscyplinach sportowych takich jak:

bieg na 50m, bieg na 400m, rzut piłką lekarską, trójskok, martwy ciąg, tor przeszkód, rzut woreczkiem do celu ,boccia.

Między konkurencjami było przygotowane wiele atrakcji, uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Łukasz Gnat i Anna Surdy-Słyk

Nasza  młodzież rywalizowała we wszystkich konkurencjach zdobywając zaszczytne miejsce na podium:

II miejsce – trójskok Wiktoria Skałbania

II miejsce – trójskok Piotr Kołodziej

II miejsce rzut piłką lekarską Justyna Odzimkowska

wyróżnienia : Kamil Sasin, Kacper Szcześniak, Darek Maghraby, Cezary Śledź, Tomasz Krekora, Dominika Śledź, Karolina Gąska, Sochacka Wiktoria, Patryk Książek.

Udział w Eliminacjach X Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Gostyninie

12 maja uczniowie Naszej Szkoły: Paweł Kołodziej, Justyna Odzimkowska, Hubert Murza z klasy III Gimnazjum oraz z klasy I Gimnazjum Piotr Zawadzki, Mateusz Mościński, Kacper Petrykowski pod opieką pań: Izabeli Koniarczyk i Małgorzaty Tomczyk wzięli udział w Eliminacjach X Ogólnopolskiego  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno- Wychowawczych w Gostyninie. Turniej, w którym uczestniczyło 7 drużyn, odbył się w czterech konkurencjach: test wiedzy oraz test skrzyżowań, tor sprawnościowy, pierwsza pomoc przedmedyczna, miasteczko ruchu drogowego.

Nasi uczniowie byli najlepsi i zdobyli I miejsce gwarantując sobie udział w Ogólnopolskim Turnieju. Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz koleżanki i koledzy składają serdeczne gratulacje.

DZIEŃ OTWARTY SZKÓŁ SPECJALNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców oraz osoby zainteresowane ofertą naszej placówki
na

DZIEŃ  OTWARTY SZKÓŁ  SPECJALNYCH

25  maja 2017r

od godz. 1000 – 1500

adres:   ul. Kościuszki 39

26-500 Szydłowiec,

tel./fax.: 48 617 13 11

E-mail: biuro@ckziu-szydlowiec.edu.pl

Gwarantujemy przywiezienie i odwiezienie

Wycieczka Kraków – Wieliczka

4 maja młodzież Naszej Szkoły zwiedziła zabytkową kopalnię soli  w Wieliczce. Podczas spaceru po kopalni uczniowie podziwiali doskonale zachowane wyrobiska górnicze, dawne maszyny i urządzenia kopalniane. Uwagę zwiedzających przyciągały duże komory z obudowami drewnianymi, jeziorka i  kaplice podziemne z pięknym wystrojem wnętrz.

Następnie młodzież udała się na Rynek Krakowski i podziwiała gotycki Kościół Mariacki z ołtarzem wykonanym przez słynnego rzeźbiarz Wita Stwosza. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Wawelu.