Home » 2017 » czerwiec

Monthly Archives: czerwiec 2017

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, szczególnie ważny był ten moment dla uczniów klas trzecich, którzy ukończyli szkołę i wkroczyli w nowy etap swojego życia.

Uroczystość rozpoczęła się po przemówieniu pana dyrektora programem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klas kończących pod opieką pań: Doroty Herki, Doroty Staweckiej, Anny Adamczyk, następnie pan dyrektor wręczył nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i udział w konkursach.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi życzą wszystkim udanych wakacji, a tym którzy skończyli naukę w CKZiU życzymy sukcesów w dalszej drodze życia.

X Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 29 – 31 maja 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum: Piotr Kołodziej, Justyna Odzimkowska i Hubert Murza pod opieką pani Izabeli Koniarczyk wzięli udział w X Finale Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach. W turnieju wzięło udział 54 uczniów z terenu całej Polski, m.in. z: Szydłowca, Krosna Odrzańskiego, Opola, Kamienia Pomorskiego, Polic, Warszawy, Kalisza, Wrocławia i Twardogóry.

Pierwszy dzień Turnieju zawodnicy rozpoczęli testami z zakresu przepisów ruchu drogowego. W kolejnym dniu zmagań uczniowie rywalizowali na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach i torze przeszkód. Na zakończenie odbyła się uroczysta gala podsumowująca w trakcie której wręczono nagrody, złote medale, grawertony.

Nasi uczniowie po raz pierwszy  brali udział w tego typu turnieju. Młodzież dała z siebie wszystko i znalazła się w pierwszej dziesiątce rywalizujących drużyn. Jest to  duże wyróżnienie dla Naszej Szkoły. Gratulujemy osiągniętych wyników.

Wyjazd do kina

Wspólne świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęło się tradycyjnie od wyjazdu. Z tej okazji 31 maja   uczniowie Naszej  Szkoły  byli zaproszeni do kina  na film pt. ”Piraci z Karaibów″.