Home » 2017

Yearly Archives: 2017

Wigilia 2017

BOŻE NARODZENIE 2017.

Uczniowie naszej Placówki tradycyjnie jak co roku usiedli razem do szkolnego, wigilijnego stołu. Spotkanie to miało miejsce 21 grudnia, wtedy to dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy przygotowane przez rodziców uczniów i nauczycieli potrawy, śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń na nadchodzący Nowy Rok.

Uczniowie wraz z dyrektorem, nauczycielami oraz pracownikami szkoły
składają wzajemnie życzenia Bożonarodzeniowe

Życząc Wszystkim gościom odwiedzającym naszą stronę
wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze,
samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym 2087 Roku

Jasełka 2017

W dniu 21.12.2017r. w Naszej Szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Jest to szczególna uroczystość, która dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W tym roku szkolnym przygotowała je młodzież pod kierunkiem Anny Wiśniewskiej, Doroty Herki i Marleny Ludew.

W cieniu choinki pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat – Anioły, Diabły, Pasterze, Królowie i Święta Rodzina z Dzieciątkiem w Szopce Betlejemskiej.

Przedstawienie uświetnili – ksiądz dziekan Adam Radzimirski, pan Starosta Włodzimierz Górlicki, przewodnicząca Rady Powiatu pani Anita Gołosz ,  Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu pani Joanna Strzelecka oraz przedstawiciele Rady Powiatu i Gminy.

KIERMASZ BOŻE NAR0DZENIOWY 2017

17 grudnia w ostatnim przedświątecznym tygodniu odbył się już kolejny  kiermasz bożonarodzeniowy, w którym uczestniczyła Nasza Szkoła. Aby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć na nim również rękodzieł naszych uczniów, którzy  na zajęciach z plastyki, techniki i cukiernictwa robili bombki, choinki, stroiki, piekli i dekorowali pierniki.

Mikołajki 2017

6 grudnia młodzież Naszej Szkoły miała zorganizowany wyjazd do kina na film pt. ” Listy do M3″. Ponadto  Mikołaj obiecał uczniom, że odwiedzi ich za rok.

Andrzejki 2018

30 listopada jak co roku w Naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Główną atrakcją  były wróżby andrzejkowe w wykonaniu wróżek. Były przepowiednie, wróżono z kubeczków, losowano z serduszek imiona sympatii.  Główną atrakcją wieczoru była dyskoteka, na którą młodzież sama przygotowała sobie muzykę.

WARSAW COMIC CON

24 listopada młodzież Naszej Szkoły miała zorganizowaną wycieczkę do Warszawy. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Pałacu Na Wyspie, który został  założony w XVII wieku przez Stanisława Lubomirskiego, lecz  obecny kształt zawdzięcza królowi Poniatowskiemu (1732-98). Młodzież podziwiała stylowe wnętrza Pałacu, w którym znajduje się Muzeum. Na parterze zwiedzaliśmy: Pokój Bachusa, Salę Balową, Gabinet Portretowy, Rotunda z posągami panujących, Galerię Obrazów, Salę Jadalną pamiętna z królewskich „obiadów czwartkowych”. Na piętrze natomiast podziwialiśmy dawne apartamenty królewskie.

Podczas spaceru po parku  powstałego  w latach z 1774-84  łączącego elementy regularnego ogrodu francuskiego z krajobrazowym parkiem angielskim. Uwagę zwiedzających przyciągały pawie chodzące po ogrodzie oraz mnóstwo kaczek pływających po wodzie.

Następnie młodzież udała się na Worsaw Comic Con największy w Polsce festiwal popkultury. Podziwialiśmy  międzynarodowe gwiazdy prosto z Hollywood: Pamela Anderson, Andrew Scott i Jack Gleeson. Poza spotkaniami z aktorami odwiedzaliśmy specjalne strefy tematyczne: Wikingów, Gry o Tron, Star Wars czy Harry’ego Pottera, koncerty, wystawy i premiery książek. Nie zabrakło też spotkań z polskimi twórcami popkultury: pisarzami, scenarzystami, aktorami dubbingowymi, lektorami, rysownikami i twórcami komiksów.

Cyber przemoc

21 listopada w  ramach profilaktyki w uzgodnieniu z Komendą Powiatową  Policji z Szydłowca przeprowadzono prelekcję na temat „Cyber przemocy”

Celem prelekcji było przeszkolenie młodzieży i pracowników placówki jak zachować się w sytuacjach kryzysowych wymagających prawdziwej i natychmiastowej  reakcji. Dyrektor szkoły składa podziękowania dla KPP w Szydłowcu za efektywne przeprowadzenie prelekcji.

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

1o listopada pani Izabela Koniarczyk przygotowała  młodzież Naszej Szkoły do akademii z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

11 listopada uczniowie wraz z nauczycielami szkoły  wzięli udział w  uroczystościach za poległych w obronie ojczyzny z wdzięczności za możliwość życia w WOLNEJ POLSCE ku czci pamięci delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Wycieczka do Sandomierza

17 października  młodzież Naszej Szkoły miała wyjazd do Sandomierza. Podczas spaceru po Sandomierzu uczniowie maszerowali szlakiem filmowego Ojca Mateusza. Uwagę zwiedzających przyciągnął rejs statkiem po Wiśle.

Następnie młodzież udała się na Rynek gdzie mogła zrobić zdjęcia filmowymi aktorami.

„Całe życie jest szkołą…”
słowa  J.A. Komeńskiego, 12 października br. przywitały gości na uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Naszej Szkole.

W ceremonii ślubowania uczestniczyli goście:  Pani Joanna Strzelecka Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, Pan Włodzimierz Górlicki Starosta Powiatu Szydłowieckiego, Pan Adam Włoskiewicz Wicestarosta Powiatu Szydłowieckiego, Pani Jadwiga Kopycka,  Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz Nasi Uczniowie.

W miłej, serdecznej atmosferze uczniowie z klas starszych pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych pani Anny Adamczyk, Teresy Mrozowskiej,  Edyty Parszewskiej Biber, Agnieszki Sztachery przygotowali program artystyczny z okazji  Dnia Nauczyciela. Młodzież na ręce wszystkich pedagogów złożyli serdeczne życzenia niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości, a także sił w codziennej pracy.

Dyrektor Sławomir Drabik przywitał gości  i  skierował słowa do uczniów. Młodzież klas pierwszych wygłosiła słowa  przysięgi, zobowiązująca do godnego reprezentowania szkoły.