Home » 2018 » listopad

Monthly Archives: listopad 2018

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Uczniowie Naszej Szkoły byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili gmach Telewizji Polskiej, Stare Miasto byli przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wieczorem uczniowie wzięli udział w Wielkiej Gali Integracji w Arenie Ursynów organizowanej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczną Galę poprowadzili Olga Bończyk i Krzysztof Ziemiec.

„Powszechna nauka pływania w powiecie szydłowieckim”

Uczniowie CKZiU w roku szkolnym 2018/19   biorą udział w projekcie ” Powszechna nauka pływania w powiecie szydłowieckim” wyjazdy na basen do Skarzyska-Kam odbywają się raz w tygodniu, w każdy czwartek, są to zajęcia bezpłatne, których celem jest rozwijanie umiejętności pływackich, oraz profilaktyka prozdrowotna.Podstawowym celem wyjazdów na basen jest nauka pływania, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, systematyczności i pracowitości.Rolę opiekunów pełnią nauczyciele, dzięki temu dzieci mają zapewniona stałą opiekę od momentu wejścia do autobusu aż do powrotu do szkoły, głównym koordynatorem jest Pan Łukasz Gnat.
Oprócz zajęć pływackich na basenie uczniowie mają również czas wolny na gry i zabawy w wodzie. Spodziewane efekty to nabycie umiejętności pływania, nauka czynnego spędzania czasu wolnego,poprawa zdrowia dzieci. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych zajęciach.

11 listopada

09 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. z tej okazji o godz. 11:11 wszyscy uczniowie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu. Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych i akademia przygotowana przez panie: Izabelę Koniarczyk, Małgorzatę Sulimę,  Annę Adamczyk, Annę Dąbrowę, Edytę Parszewską Biber, Teresę Mrozowską. Gośćmi na uroczystości byli: pani Naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Joanna Strzelecka, pan starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki.