Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Akademia z okazji 11 listopada

W dniu 12 listopada 2019 r. w  Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego , odśpiewania hymnu narodowego i pasowania uczniów klas I którzy zostali przyjęci do grona naszej społeczności. Udział w akademii wzięli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

Uczniowie   recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. 10 października 2019 r. odbyła się w Naszej Szkole akademia z tej okazji. Akademię przygotowały wraz z uczniami panie Anna Adamczyk i Agnieszka Sasal. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom Naszej Szkoły.

Święto pieczonego ziemniaka

Uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali po raz drugi przez Dyrekcję Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu na „Święto pieczonego ziemniaka”, które odbyło się 7 października w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: Łukasz Gnat, Agnieszka Sztachera i Marcin Dąbrowa.  Dla uczestników zorganizowano wiele atrakcji m.in lekcje muzealne, konkursy, zabawy. Ponadto wraz z przewodnikami zwiedzaliśmy muzeum. Na zakończenie czekał nas poczęstunek: uczniowie mogli upiec kiełbaski oraz mogli spróbować  pieczonego ziemniaka prosto z ogniska.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 2 września 2019 roku.  Uczniowie pożegnali wakacje a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Dyrektor szkoły pan Sławomir Drabik przywitał wszystkich uczniów, nauczycieli oraz gości. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i wytrwałości i oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 pod hasłem „Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”

Pan dyrektor CKZiU Sławomir Drabik przywitał przybyłych gości w osobach:  Pani Joanny Strzeleckiej Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia,  Kultury i Sportu,  Pana Starostę Włodzimierza Górlickiego, Nauczycieli oraz    Rodziców i Uczniów.

Następnie pan dyrektor wręczył nagrody książkowe dla naszych uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i udział w konkursach.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi życzą wszystkim uczniom udanych wakacji, a tym którzy skończyli naukę w CKZiU życzymy sukcesów w dalszej drodze życia.

DZIEŃ OTWARTY SZKÓŁ SPECJALNYCH

uczniów,
rodziców oraz osoby zainteresowane ofertą naszej placówki
na

DZIEŃ  OTWARTY SZKÓŁ  SPECJALNYCH

9  maja 2019r.

od godz. 1000 – 1500

adres:   ul. T. Kościuszki 39

26-500 Szydłowiec,

tel./fax.: 48 617 13 11

E-mail: biuro@ckziu-szydlowiec.edu.pl

Gwarantujemy przywiezienie i odwiezienie

WARSZTATY ZDOBIENIA PISANEK

19 marca w Naszej szkole gościła Pani Alina Czyż, która przeprowadziła warsztaty zdobienia pisanek. Uczniowie poznali tradycje wielkanocne naszego regionu i uczyli się zdobić pisanki staropolskim sposobem.
Dziękujemy Pani Alinie za przeprowadzenie wartościowych i ciekawych zajęć.

TŁUSTY CZWARTEK

Pączki, pączki, chrusty, chrusty niech nam żyje czwartek tłusty…

28 lutego  Nasi kucharze pod kierunkiem Pani Agnieszki Sasal  pieką pyszne smakołyki- życzymy smacznego!!!

WYJAZD NA LODOWISKO

Dnia 25 lutego 2019 r. chętni uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na lodowisko do Skarżyska – Kamiennej. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: Łukasz Gnat, Marcin Dąbrowa i Agnieszka Sztachera. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, wszechstronny rozwój sprawności fizycznej, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach,  oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. Można było zauważyć, że nasza młodzież świetnie radzi sobie z jazdą na łyżwach pod względem techniki i umiejętności.

Stypendia

14 lutego Nasi Stypendyści odebrali Stypendia Starosty za najlepsze wyniki w nauce.
Byli to : Bartosz Głuch, Hubert Murza, Jakub Marszałek i Justyna Bilska.

Serdecznie Wam gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!