Home » 2021 » grudzień

Monthly Archives: grudzień 2021

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

obdaruje Was spokojem,  radością i miłością,

a Nowy Rok 2022 będzie wyznacznikiem pomyślności i szczęścia.

Wydarzenia szkolne

Listopad i grudzień w szydłowieckich Szkołach Specjalnych to miesiące, w których już od początku można wyczuć świąteczny nastrój.

Koniec listopada to przede wszystkim udział uczniów szkół branżowych i nauczycieli w dwóch ważnych projektach. Pierwszy, zorganizowany przez p. Agnieszkę Sasal – szkolenie baristy w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. oraz drugi w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. “Poznaj Polskę” wyjazd zorganizowany przez  nauczycielkę języka polskiego p. Kingę Janicką do Muzeum Auschwitz – Birkenau, Byłego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w Oświęcimiu oraz Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Warto nadmienić również, ze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu może poszczycić się mianem „Szkoły Roku 2021”. 1 miejsce w

powiecie szydłowieckim oraz 2 miejsce w województwie mazowieckim to efekt oddanych przez naszych sympatyków głosów poparcia, doceniających trud i wkład w szkolnictwo specjalne.

Powyższe aspekty edukacyjne połączone zostały z działaniami wychowawczymi, mającymi na celu przybliżenie uczniom magii Bożego Narodzenia. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycielki religii p. A. Wiśniewskiej. Dzięki przepięknej inscenizacji mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa.

Biorąc pod uwagę cudowny, świąteczny klimat panujący już w naszej szkole życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań . Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru obdaruje spokojem, wytchnieniem i radością, a Nowy Rok będzie wyznacznikiem pomyślności i szczęścia.

Jasełka

Dnia 17.12.2021 roku odbyły się Jasełka szkolne uczniowie przygotowani przez panią A. Wiśniewską pięknie odegrali swoje role.

Po zakończeniu Jasełek w klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie wspólnie kolędowali z nauczycielami i pracownikami szkoły.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

KONKURS MIKOŁAJKOWY

7 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkoły podstawowej pt.: „Mikołaj w oczach dzieci”.

Jury wybrało 3 pierwsze miejsca. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Uroczyste podsumowanie I etapu projektu „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego”

16 listopada 2021 roku o godzinie 13:00 w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu odbyła się uroczystość zakończenia pierwszego etapu projektu „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego”, w ramach którego uczniowie Zespołu Szkół i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego kształcący się w zawodach technik żywienia
(15 osób), technik informatyk (15 osób), stolarz (6 osób) odbyli praktykę zawodową w Lizbonie w Portugalii. Uczniowie przebywali na praktykach w lipcu 2021 r. pod opieką Pani Marii Michajłow, Pani Joanny Plewy – Dziubek i Pana Roberta Dziubka. Projekt KSWP, którego budżet opiewa na kwotę ponad 490 tys. zł jest finansowany z funduszy unijnych. Uczniowie wyjeżdzającym na praktyki zapewniono m.in. koszty podróży do Portugalii wraz z transportem lokalnym, zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, ubezpieczenie i kieszonkowe.
W czasie wolnym od praktyk uczniowie uczestniczyli w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych po Lizbonie i jego okolicach (m.in. Sintra, Cabo da Roca, Boca do Inferno Cascais). Ponadto zanim młodzież wyjechała do Portugalii, to uczestniczyła w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego oraz przygotowania kulturowego i pedagogicznego.

Uroczystość miała charakter kameralny ze względu na ograniczenia związane z COVID-19. W spotkaniu uczestniczyli Pani Maria Michajłow – Dyrektor ZS im. KOP, Pani Anna Gwarek – Wicedyrektor ZS im. KOP, Pan Sławomir Drabik – Dyrektor CKZiU, Pani Iwona Stanik – Dyrektor działu usług szkoleniowych i doradczych KSWP i Pan Piotr Binkiewicz – koordynator projektu oraz Pani Joanna Plewa – Dziubek i uczniowie biorący udział w projekcie. Na początku spotkania głos zabrała Dyrektor ZS, która podkreśliła konieczność działań szkoły na rzecz rozwoju umiejętności zawodowych oraz korzyści wynikających z przynależności Polski do UE. W dalszej części za pomocą prezentacji multimedialnej, pokazano między innymi miejsca, gdzie uczniowie odbywali praktyki, a także jak spędzali czas wolny. Na koniec uczniowie wymienili zdobyte umiejętności i opinie na temat uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Uczniowie podkreślali, że wyjazd okazał się dla nich cennym doświadczeniem oraz impulsem do szerszego spojrzenia na swój rozwój zawodowy i osobisty. Poprzez odbytą praktykę zawodową uczniowie podnieśli swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje osobiste, społeczne i językowe, co zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy nie tylko lokalnym, ale i europejskim.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem uczniom cennych certyfikatów przez przedstawicieli KSWP – Panią Iwonę Stanik
i Pana Piotra Binkiewicz. Uczniowie otrzymali
certyfikaty mobilności Europass Mobility oraz certyfikaty ukończenia praktyk zagranicznych. Uczennice klas pionu żywieniowego uświetniły spotkanie portugalskimi mini tartami – pastei de natas, przygotowanymi według tradycyjnej lizbońskiej receptury.

Krajowe Stowarzyszenie
Wspierania Przedsiębiorczości