Home » Aktualności » „Powszechna nauka pływania w powiecie szydłowieckim”

„Powszechna nauka pływania w powiecie szydłowieckim”

Uczniowie CKZiU w roku szkolnym 2018/19   biorą udział w projekcie ” Powszechna nauka pływania w powiecie szydłowieckim” wyjazdy na basen do Skarzyska-Kam odbywają się raz w tygodniu, w każdy czwartek, są to zajęcia bezpłatne, których celem jest rozwijanie umiejętności pływackich, oraz profilaktyka prozdrowotna.Podstawowym celem wyjazdów na basen jest nauka pływania, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, systematyczności i pracowitości.Rolę opiekunów pełnią nauczyciele, dzięki temu dzieci mają zapewniona stałą opiekę od momentu wejścia do autobusu aż do powrotu do szkoły, głównym koordynatorem jest Pan Łukasz Gnat.
Oprócz zajęć pływackich na basenie uczniowie mają również czas wolny na gry i zabawy w wodzie. Spodziewane efekty to nabycie umiejętności pływania, nauka czynnego spędzania czasu wolnego,poprawa zdrowia dzieci. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych zajęciach.