Home » Aktualności » EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Zakończeniem trzyletniego cyklu nauczania w szkole zawodowej jest egzamin z kwalifikacji zawodowych. Nasi uczniowie klasy 3 przystąpili do sesji letniej egzaminów w zawodach kucharz i stolarz.

W dniu 17 czerwca 2015r. kucharze zdawali część praktyczną na pracowni żywienia w ZS im. KOP a w dniach od 19-24 czerwca egzamin zdawali stolarze ze szkół: CKZiU w Szydłowcu; ZS im. KOP w Szydłowcu oraz ZS w Nowym Mieście nad Pilicą.

Egzaminy przebiegały prawidłowo a uczniowie zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi pod nadzorem komisji egzaminacyjnych. Potwierdzeniem ukończenia szkoły będzie nie tylko świadectwo ale przede wszystkim dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Nasze Centrum jest placówką, która daje możliwość zdobycia również innych zawodów. Dzięki temu uczniowie z ZS im. KOP , którzy odbywali zajęcia praktyczne w naszej placówce odbyli również kurs spawacza. Grupa uczniów z 3 klasy stolarskiej przystąpiła do egzaminu w technice spawalniczej MAG i z wynikiem pozytywnym go ukończyła.

Potwierdzeniem będzie uzyskanie książeczki i certyfikatu spawacza wydanych przez Instytut Spawalniczy w Gliwicach jako dodatkowych kwalifikacji. Absolwenci będą mieli dzięki temu większą możliwość zdobycia atrakcyjniejszej pracy nie tylko na rynku krajowym ale także unijnym.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia Zawodowegi i Ustawicznego w Szydłowcu serdecznie gratuluje wszystkim absolwentom i życzy sukcesów w dalszej drodze zawodowej.