Home » Aktualności » Ewakuacja w CKZiU

Ewakuacja w CKZiU

26 listopada w  ramach profilaktyki przeciwpożarowej w uzgodnieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną z Szydłowca przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników z budynku Centrum. Ewakuowano 163 osoby: uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji CKZiU.  Jednostka straży pożarnej skontrolowała pomieszczenia  i ugasiła domniemane źródło pożaru oraz ewakuowała domniemanych poszkodowanych. Po odwołaniu alarmu przez  dyrektora Sławomira Drabika młodzież i pracownicy wrócili bezpiecznie do szkoły. Celem ewakuacji było przeszkolenie młodzieży i pracowników placówki jak zachować się w sytuacjach kryzysowych wymagających prawdziwej i natychmiastowej  reakcji. Dyrektor szkoły składa podziękowania dla OSP w Szydłowcu za efektywne przeprowadzenie ćwiczeń.