Home » Aktualności » Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

25 listopada o godzinie 13:30 w szydłowieckim Gimnazjum Specjalnym odbył się po raz pierwszy Szkolny Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy. Wzięli w nim udział nie tylko gimnazjaliści ale również uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Inicjatorem przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego p. Kinga Janicka, która przygotowywała uczestników do wystąpienia przed komisją i publicznością, twierdząc że nauka poprzez literaturę, kształtuje osobowość młodego człowieka.
W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się polszczyzną młodzież często zapomina o pięknie ojczystego języka.

Laureatami konkursu byli:

I miejsce  Jakub Marszałek z II klasy Publicznego Gimnazjum,

II miejsce Katarzyna Głogowska z II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej,

III miejsce  Dominika Salamaga z II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Jury stwierdziło, iż laureaci, wyróżnili się z  spośród pozostałych walorami scenicznego głosu oraz wrażliwością poetycką, za co zostali nagrodzeni.