Home » Aktualności » Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ) to dobry sposób, by połączyć pasję z profesją. Przekonało się o tym pięćdziesięciu dorosłych, którzy po zakończeniu trzysemestralnego kursu, przystąpili do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w nowo obranym zawodzie.

Egzamin z kwalifikacji M20: wykonywanie wyrobów, naprawa maszyn, urządzeń  i narzędzi (w zawodzie ślusarz) został przeprowadzony w drugi weekend lutego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu. Szkoła ma bogate tradycje w nauce zawodu, dlatego słuchacze podejmujący wyzwanie zdobycia i uzupełnienia wiedzy oraz  praktycznych umiejętności, zostali odpowiednio przygotowywani – zarówno do części teoretycznej jak i praktycznej egzaminu. Dodatkowym atutem dla „zawodowych ślusarzy” jest możliwość zdobycia w szkole uprawnień spawacza w metodach MIG i MAG, potwierdzonych certyfikatem nadanym przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Przed szansą skorygowania dotychczasowych wyborów, bądź poświadczenia zawodowego kulinarnych pasji i umiejętności, stanęli także słuchacze kursu KKZ, który przygotowywał przyszłych kucharzy do egzaminu z kwalifikacji T06: sporządzanie potraw i napojów. Salą egzaminacyjną, w tym przypadku, była pracownia żywienia w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, a czas przeznaczony na wykonanie kulinarnego zadania wynosił 120 minut.

Wybór zawodowej ścieżki jest niełatwy, ale dzięki formom kształcenia ustawicznego, możliwym staje się uzupełnianie lub uzyskiwanie nowych kwalifikacji. Optymalną bezpłatną formą zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności jest KKZ. Na kwalifikacyjny kurs zawodowy może zapisać się każda osoba dorosła (ukończone 18 lat) bez względu na dotychczasowe wykształcenie, czy sytuację na rynku pracy.

Informacji w sprawie naboru udziela sekretariat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu –  ul. Kościuszki 39, telefon: 48 617-13-11