Home » Aktualności » SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2017

SPARTAKIADA KORCZAKOWSKA 2017

W dniu 23.05.2017r.  w Radomiu po raz trzeci odbyła się Spartakiada Korczakowska pod hasłem „Sportowy zawrót głowy”. Uczestnikami Spartakiady byli także uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

Organizatorem Spartakiady jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz Stowarzyszenie „Korczak i my”. Celem imprezy była integracja, ale też prezentacja możliwości sportowych uczniów, propagowanie aktywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu sportowym i kulturalnym, rozpowszechnianie idei sportu i szeroko pojętej rekreacji na terenie Radomia i całego Mazowsza.

Uczniowie brali udział w wielu dyscyplinach sportowych takich jak:

bieg na 50m, bieg na 400m, rzut piłką lekarską, trójskok, martwy ciąg, tor przeszkód, rzut woreczkiem do celu ,boccia.

Między konkurencjami było przygotowane wiele atrakcji, uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Łukasz Gnat i Anna Surdy-Słyk

Nasza  młodzież rywalizowała we wszystkich konkurencjach zdobywając zaszczytne miejsce na podium:

II miejsce – trójskok Wiktoria Skałbania

II miejsce – trójskok Piotr Kołodziej

II miejsce rzut piłką lekarską Justyna Odzimkowska

wyróżnienia : Kamil Sasin, Kacper Szcześniak, Darek Maghraby, Cezary Śledź, Tomasz Krekora, Dominika Śledź, Karolina Gąska, Sochacka Wiktoria, Patryk Książek.