Home » Aktualności » Uczniowie Naszej Szkoły kolejny raz w Programie POZNAJ POLSKĘ

Uczniowie Naszej Szkoły kolejny raz w Programie POZNAJ POLSKĘ

http://szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/201265/uczniowie_szkol_prowadzonych_przez_powiat_szydlowiecki_beda_pozn

Wycieczka do Warszawy z programu „Poznaj Polskę” była zrealizowana w ramach dwóch obszarów edukacyjnych:

 1) „Śladami Polskiego Państwa Podziemnego”,

2)  „Największe osiągnięcia polskiej nauki”.

Odwiedziliśmy Muzeum Niepodległości w Warszawie, w którym przewodnicy, w ramach lekcji muzealnych, przekazali nam wiedzę na temat  Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie  
z zainteresowaniem słuchali lekcji historii oraz oglądali autentyczne zdjęcia z tamtego okresu.

Po przerwie obiadowej zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce szczególne, przestrzeń,  która inspiruje nie tylko do obserwacji, doświadczania, ale również zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczniowie z zachwytem przyglądali się  prowadzonym w ich obecności doświadczeniom. 

W drodze do autokaru przeszliśmy przez Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy oraz  obok Pałacu Prezydenckiego. Na etapie składania wniosku, punktami edukacyjnymi było: Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie oraz Pałac Prezydencki, których zwiedzanie zaplanowano na 15  października bieżącego roku. Niestety, w pierwszym terminie, nie udało się zorganizować wycieczki. Dlatego musieliśmy zmienić punkty edukacyjne, gdyż te uprzednio zaplanowane miały zajęte terminy. 

« z 6 »