Home » Aktualności » Uczniowie Naszej Szkoły kolejny raz w Programie POZNAJ POLSKĘ

Uczniowie Naszej Szkoły kolejny raz w Programie POZNAJ POLSKĘ

http://szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/201265/uczniowie_szkol_prowadzonych_przez_powiat_szydlowiecki_beda_pozn

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. “Poznaj Polskę” nasza szkoła pozyskała fundusze dla uczniów klas branżowych, aby jeszcze bardziej umożliwić im poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.  W związku z tym w dniach 16,17,18 maja 2022 roku młodzież uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Zakopanego zorganizowaną przez nauczycieli-wychowawców klas branżowych. W pierwszym dniu wycieczki  uczniowie, pod czujnym okiem opiekunów zwiedzili Kopiec Kościuszki, skąd mogli podziwiać piękną panoramę Krakowa oraz Muzeum Figur Woskowych .  W drugim dniu wycieczki uczniowie wjechali wyciągiem krzesełkowym na Polanę Szymoszkową . Spacerując grzbietem Gubałówki podziwiali koronę Tatr. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, które prezentuje podstawowe informacje o życiu i twórczości kompozytora, ukazuje jego kontakty z Zakopanem i folklorem Podhala, gromadzi zachowane po nim rzeczy osobiste, zawiera także rekonstrukcję gabinetu polskiego kompozytora. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Ze względu na wymianę ekspozycji i przygotowań do nocy muzealnej musieliśmy zmienić plany i zwiedziliśmy Filię Muzeum Tatrzańskiego Willę Koliba. Muzeum Stylu Zakopiańskiego- pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. Wnętrze budynku jest stylowo wyposażone w meble i sprzęty, a także specjalnie zaprojektowane piece kaflowe, karnisze, zasłony, a nawet drobne przedmioty kowalskie, jak klamki i wkładki zamków. W trzecim dniu wycieczki w drodze powrotnej głównym punktem był Wawel oraz Rynek Główny w Krakowie. Na Wawelu młodzież zwiedziła Zamek Królewski oraz Katedrę Wawelską. Na Rynku Głównym uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe a w nim Galerię Sztuki Polskiej XIX w oraz Bazylikę Mariacką . Pogoda była piękna, uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

« z 4 »