Home » Aktualności » UROCZYSTE OTWARCIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM SPECJALNEGO

UROCZYSTE OTWARCIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM SPECJALNEGO

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest …” słowa Jana Pawła II witały przybywających gości na uroczyste otwarcie Publicznego Gimnazjum Specjalnego w Szydłowcu .

W odnowionych salach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, 2 października 2014r. uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i zaproszeni goście byli też świadkami ślubowania klas pierwszych. W ceremonii ślubowania uczestniczyli:  Dorota Sokołowska Dyrektor Radomskiej Delegatury Kuratorium,  Włodzimierz Górlicki, Starosta Szydłowiecki wraz z Wicestarostą Romanem Woźniakiem  , Marek Sokołowski Przewodniczący Rady Powiatu,  dziekan ks. kan. Adam Radzimirski  oraz Radni: Barbara Majewska, Krystyna Adamczyk, Jan Gula, Artur Ludew, Cezary Sierawski, Waldemar Sowiński, a także dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy i inspektorzy jednostek powiatowych i gminnych.

Dyrektor Sławomir Drabik wręczył okolicznościowe dyplomy osobom zaangażowanym w projekt utworzenia gimnazjum. Następnie młodzież  przedstawiła program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych i złożyła uroczystą przysięgę. Uroczystość zwieńczyło przecięcie symbolicznej wstęgi oraz poświęcenie nowych pomieszczeń przez Księdza Dziekana.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu jest publiczną placówką oświatową, w skład której wchodzą: Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna, Publiczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego, a od 1 września 2014r. także Publiczne Gimnazjum Specjalne. Obecnie do CKZiU uczęszcza 57 uczniów, w tym 13 do nowopowstałego gimnazjum specjalnego. Dla potrzeb nowej placówki, w tym roku zostały wyremontowane sale dydaktyczne, gabinety specjalistów, gabinety dla uczniów z autyzmem, świetlice, szatnie i pomieszczenia sanitarne.