Home » Aktualności » Muzykoterapia

Muzykoterapia

Dnia 22 września br. w naszej szkole odbyły się warsztaty bębniarskie. Zajęcia poprowadził pan Artashes Baroyan, używający pseudonimu artystycznego Arci. Nasz gość pochodzi z Armenii, od 25 lat mieszka w Polsce. Jest muzykiem, wokalistą reggae, hip hop, dancehall. Koncertuje po Polsce i za granicą. Wydał trzy płyty, obecnie pracuje nad czwartą.

Arci prowadząc warsztaty zachęcił uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Każdy mógł spróbować swoich sił uczestnicząc we wspólnym graniu na bębnach. Taka forma muzykoterapii to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość uwolnienia emocji i rozładowania napięć. Ponadto polepsza się koncentracja, synchronizacja półkul mózgowych, koordynacja no i zdecydowanie nastrój.

Nasi uczniowie byli zachwyceni zajęciami o czym świadczą ich uśmiechnięte twarze i pozytywne opinie.  Organizatorami warsztatów byli nauczyciele: Marcin Dąbrowa, Agnieszka Sztachera, Krystyna Majewska i Wioleta Zięba.