Home » Aktualności » Wielka Gala Integracji

Wielka Gala Integracji


Po raz drugi młodzież Naszej szkoły uczestniczyła 19 listopada w  Wielkiej Gali Integracji w Warszawie. Uroczystość organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyła się w Centrum Konferencyjnym Expo XXI.

Jest to największe święto polskiego środowiska osób z niepełnosprawnością, na którym gromadzą się wszystkie osoby, które z pasją i zaangażowaniem zmieniają nasze środowisko na bardziej dostępne i przyjazne.  Uroczystość odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Tegoroczną galę, której motywem przewodnim było hasło „Droga na szczyt”, prowadzili: Piotr Pawłowski,
Magdalena Różczka oraz Artur Andrus.

Młodzież  naszej szkoły po raz drugi przeżywała sukcesy ludzi z niepełnosprawnościami, będących dowodem na to, że warto realizować swoje marzenia. Tym bardziej, że gościem specjalnym była Viktoria Modesta, brytyjska modelka, pierwsza bioniczna artystka, która udowodniła, że niepełnosprawność nie musi przeszkadzać w osiąganiu sukcesu.

Takim człowiekiem okazał się również Kamil Czeszel – piosenkarz z niepełnosprawnością ruchową, znany z występów na Przystanku Woodstock 2015 i w programie „Mam Talent”. Zachwycił publiczność wykonaniem „Jednego serca” Czesława Niemena i przebojem zespołu Dżem „Sen o Victorii”.

Młodzież była zachwycona występem  zespołu  „Optymista”, który  poderwał wszystkich  do tańca na scenie .

Wielką Galę Integracji zamknął wstęp zespołu Sound’n’Grace.  Dyrektor szkoły dokona wszelkich starań, aby Nasza młodzież mogła uczestniczyć po raz kolejny już  w przyszłym roku w  Wielkiej  Gali Integracji.