Home » Uncategorized » Wydarzenia szkolne

Wydarzenia szkolne

Listopad i grudzień w szydłowieckich Szkołach Specjalnych to miesiące, w których już od początku można wyczuć świąteczny nastrój.

Koniec listopada to przede wszystkim udział uczniów szkół branżowych i nauczycieli w dwóch ważnych projektach. Pierwszy, zorganizowany przez p. Agnieszkę Sasal – szkolenie baristy w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. oraz drugi w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. “Poznaj Polskę” wyjazd zorganizowany przez  nauczycielkę języka polskiego p. Kingę Janicką do Muzeum Auschwitz – Birkenau, Byłego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w Oświęcimiu oraz Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Warto nadmienić również, ze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu może poszczycić się mianem „Szkoły Roku 2021”. 1 miejsce w

powiecie szydłowieckim oraz 2 miejsce w województwie mazowieckim to efekt oddanych przez naszych sympatyków głosów poparcia, doceniających trud i wkład w szkolnictwo specjalne.

Powyższe aspekty edukacyjne połączone zostały z działaniami wychowawczymi, mającymi na celu przybliżenie uczniom magii Bożego Narodzenia. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycielki religii p. A. Wiśniewskiej. Dzięki przepięknej inscenizacji mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa.

Biorąc pod uwagę cudowny, świąteczny klimat panujący już w naszej szkole życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań . Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru obdaruje spokojem, wytchnieniem i radością, a Nowy Rok będzie wyznacznikiem pomyślności i szczęścia.