Home » 2022 » kwiecień

Monthly Archives: kwiecień 2022

III Wiosenne Potyczki w CKZiU zakończone sukcesem!!!

26 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu odbyły się III Wiosenne Potyczki, a tym samym Dzień Otwarty Szkoły.

Efektem naszej akcji było zdobycie przez uczniów wiedzy ekologicznej i umiejętności sportowych podczas tego turnieju, a także zapoznanie przybyłych gości z ofertą naszej placówki.

Konkursy „Zdrowo-sportowo” odbywały się zgodnie z zasadą rywalizacji fair-play i promowały zdrowy styl życia. Następnie uczniowie wykazali się wiedzą w konkursach ekologicznych m. in. rymowali o segregacji odpadów, przyrządzali zdrowe sałatki, tworzyli mini ogrody i projektowali makiety. Wszystkie konkursy odbywały się w nowo wyremontowanych salach i pracowniach.

Wszyscy uczestnicy szkolnego turnieju otrzymali nagrody i dobrze się bawili.

Dziękujemy sponsorom i sympatykom naszej placówki za hojność i wsparcie finansowe naszych działań.

Pragniemy również serdecznie podziękować gościom: dzieciom, rodzicom i opiekunom przybyłym na Dzień Otwarty Szkoły.

Zapraszamy uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych do jedynej w powiecie szydłowieckim placówki oferującej kształcenie w:

Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej,

Publicznej Branżowej Szkole Specjalnej I stopnia,

Publicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Z pełną ofertą kształcenia można zapoznać się w siedzibie placówki

ul. T. Kościuszki 39 tel./fax. (48) 617 13 11

na stronie internetowej: www.ckziu-szydlowiec.edu.pl na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/CKZiU.Szydlowiec/about/?ref=page_internal

i Nasz Szydłowiec oraz w Wydziale Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Dyrektor Sławomir Drabik składa serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie III Wiosennych Potyczek oraz Dnia Otwartego Szkoły.

Zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły

OFERTA KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Uczniowie szkół podstawowych!

Zapoznajcie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji informującej o funkcjonowaniu naszych szkół:
Publicznej Szkoły Podstawowej (klasy I-VIII),
Publicznej Branżowej  Szkoły  I stopnia,
Publicznej Szkoły  Przysposabiającej do Pracy

Będziemy wdzięczni za poświęcenie chwili czasu

Prezentacja o naszej szkole

Wnioski o przyjęcie do szkoły należy złożyć składać od 16 maja 2022r. Szczegółowy  harmonogram oraz wnioski do pobrania  znajdują się w zakładce Rekrutacja 2022/2023 (tutaj możecie pobrać wnioski o przyjęcie do szkoły)

Warsztaty z Mediacji

20.04.2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty z Mediacji dla uczniów i nauczycieli.  Od sześciu lat współpracujmy  z Fundacją Instytutem Edukacji Pozytywnej w Warszawie. Bierzemy udział w szkoleniach i warsztatach, które są skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli naszej placówki.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Serdecznie dziękujemy za zdobytą wiedzę panu Andrzejowi Araszkiewiczowi, który   poprowadził  mediacje.
Koordynatorem projektu Pozytywne Myślenie jest pani Edyta Parszewska-Biber.

Wielkanoc 2022

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, miłością, nadzieją…
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół.
Życzymy, aby uśmiech i wiosenny optymizm
towarzyszył Wam każdego dnia.

Wesołego Alleluja!

życzą