Home » 2016 » wrzesień

Monthly Archives: wrzesień 2016

77 Rocznica Bitwy pod Barakiem

7-8 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowych obchodach 77 Rocznicy Bitwy pod Barakiem. Uroczystość rozpoczęła się na Runku Wielkim pokazem musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Następnie młodzież udała się na mszę św. odprawianą w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. Kolejnym punktem uroczystości był udział w Apelu Poległych  na cmentarzu, uwieńczony salwą honorową ku czci żołnierzy poległych w bitwie pod Barakiem.

Drugiego dnia obchodów, nasza młodzież złożyła kwiaty pod pomnikiem „Żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza – Obrońcom Polskich Granic 1924 – 1939”., w którym spoczywają artefakty z bitwy pod Barakiem 1939 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W dniu  1 września 2016 o godz. 10.00 w  naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Wszyscy powitaliśmy  nowy rok szkolny, uczniowie z zadowoleniem i utęsknieniem spotkali się z nauczycielami oraz koleżankami i kolegami.

Uroczysta inauguracja na auli była niezwykle podniosłym przeżyciem, Pan Dyrektor Sławomir Drabik oficjalnie  przywitał Pana Starostę Włodzimierza Górlickiego, Panią Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia,  Kultury i Sportu Joannę Strzelecką, uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Na koniec, Dyrektor szkoły życzył wszystkim zebranym owocnej pracy i bardzo dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym.