Home » Aktualności » Informacja dla rodziców

Informacja dla rodziców

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty prosimy o zapoznanie się z rekomendacjami właściwych służb dotyczących profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Pamiętajcie Państwo, że jeżeli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw, a niepokój wywoływany przez niesprawdzone sensacje jest przyczyną zbędnego stresu dla Waszych dzieci.

Zadbajcie Państwo, aby Wasze dziecko przestrzegało podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kichania i kaszlu.

Instrukcja właściwej czynności znajduje się tutaj:  https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak

Nie przysyłajcie Państwo dzieci chorych lub przeziębionych do szkoły.

Jeżeli Wasze dziecko wróciło, na przykład z wyjazdu wypoczynkowego, z terenów, gdzie stwierdzono występowanie wirusa i ma objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szydłowcu

Adres:Metalowa 7,

26-500 Szydłowiec

Telefon: 48 617 12 19

Proszę śledzić na bieżąco informacje zamieszczane na stronach Ministerstwa Zdrowia, aby być rzetelnie poinformowanym i odpowiednio reagować na dynamiczną sytuację.

Link jest tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

W przypadku wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia:Tel: 800190 590 (linia czynna całodobowo).